türkçe | english

Arama
Web Stenkim

 FİRMA PROFİLİ

Stenkim Ticaret adıyla 1986 yılında kurulan firmamız, 2000 yılında yeniden yapılanmaya giderek Stenkim Limited Şirketi olarak tescil edilmiştir. Stenkim (Standart Endüstriyel Kimyasallar) ismi müşteri memnuniyetini sağlayacak standart kalitede kimyasalların üretimi amacımızı yansıtmaktadır.

Faaliyetlerine 1986'da saf naftalin üretimiyle başlayan firmamız, 1988 yılında yapı kimyasalları sektöründe de üretim yapmaya başlamıştır. Bugün, naftalin üretiminin yanı sıra polimer esaslı derz dolgu malzemeleri, zemin kaplama malzemeleri, beton tamir malzemeleri, izolasyon kaplamaları, beton katkıları ve su iticiler gibi yapı pazarına yönelik zengin ürün yelpazasiyle faaliyetine devam etmektedir.

Stenkim 2000 yılında yeniden yapılanma ve yatırım hamlesi ile kapasitesini 5 kat arttırmıştır. Tesislerimiz 25000 m2 arazi üzerinde kurulu 4500 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Üretim süreçlerinin gerektirdiği üretim araçlarının, bir çok makina ve ekipmanın kendi atölyelerimizde yapılabilmesi de bir avantajımızdır.

Firmamız, modern cihazlarla donatılmış 500 m2'lik laboratuvarda uzman bir kadronun yürüttüğü AR-GE çalışmaları açısından iddialı bir konumdadır. Kuruluşundan bu yana Araştırma- Geliştirme'ye verdiğimiz önem ve öncelik en büyük üstünlüğümüzdür. Böylece tüm ürünlerimizin formüllerinin, üretim süreçlerinin geliştirilmesi mümkün olabilmiş, en fazla oranda yerli hammadde ile ve ilk maddelerden başlayarak bir çok ürün tasarımı ve üretimi başarılabilmiştir. AR-GE laboratuvarımız sayesinde, müşterinin özgün ihtiyaçları için ürün özelliklerini değiştirilebilmekte, hatta gerektiğinde müşteriye özel ürünler tasarlayabilmekteyiz. Ürünlerimizin kendi tasarımımız olmasının getirdiği bir başka avantaj da müşterilerimize her türlü teknik bilgiyi sağlayabilmemiz ve satış sonrası destek konularında doyurucu hizmeti verebilmemizdir.

2002 yılından bu yana ISO 9001 kalite yönetim belgesine sahip olan Stenkim, müşteri memnuniyetini en önemli önceliği olarak belirlemiştir. Bu nedenle müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını ayrıntılarıya anlamaya çalışır ve en kısa sürede etkin, ekonomik çözümler üretiriz.

Bir Türk markası olarak, kaliteli, ekonomik ve uzun ömürlü ürünleriyle sektörde lider konumda olan firmamız, bugün Türkiye dışında da birçok projede, özellikle havaalanı yapım ve onarımında, aranan marka olmuştur.

© 2007 Stenkim. All rights reserved. Our Company | Products | Useful Information | Technical Support | References | Contacts